اخبار سازمان

باید به گونه ای در بافت تاریخی یزد عمل کنیم که خاطره تلخ خرابی های ارگ بم تجربه نشود

دکتر محمدرضا جواهری عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و عضو گروه تخصصی عمران در شورای مرکزی سازمان در گفتگو با روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، به طرح دیدگاه های فنی-مهندسی در مورد الزامات ثبت جهانی یزد و نحوه ساخت وساز در بافت تاریخی پرداخته است.با توجه به نکات مهم مطرح شده در این باره، مشروح توضیحات ایشان را ملاحظه می فرمایید.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در دوشنبه, ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳ق.ظ

قابل توجه قبول شدگان آزمون ورود به حرفه پايه اجرا(رشته عمران و معماري)

واحد آموزش سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد با استناد به بخشنامه شماره 420/57603 مدير كل محترم دفتر امور مقررات ملي ساختمان بر اساس در نظر دارد  بخشهاي ديگري از دوره هاي كارآموزي اجرا را با عناوين نكات اجرايي سازه هاي بتن مسلح/ نكات اجرايي سازه هاي فولادي/ نكات اجرايي تاسيسات برقي به مدت جمعا 24 ساعت برگزار نمايد. لذا از متقاضيان گذراندن اين دوره، دعوت شده حداكثر تا تاريخ 1396/08/03 نسبت به ثبت نام مقدماتي اقدام نمايند.

ارسال شده توسط karami در یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵ق.ظ

بهره گيري از توان نظام مهندسي ساختمان استان یزد در اجراي فیبر نوری تانوما

سمينار آموزشي فيبرنوري با حضور تعدادي از مسئولان و اعضاي برگزيده گروه برق سازمان نظام مهندسي ساختمان و مخابرات منطقه يزد در محل سالن ويدئو كنفرانس مجتمع مخابراتي امام حسين (ع) برگزار شد.

این سمینار در پي تفاهم نامه همكاري شركت مخابرات ايران و سازمان نظام مهندسي ساختمان در خصوص همكاري دو جانبه در زمينه سرويس هاي مبتني بر فيبرنوري، به صورت همزمان با حضور نمايندگان مشابه ساير استانها و مديران مخابرات از طريق ويدئوكنفرانس برگزار شد.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۰۰ق.ظ

روش های نوین اجرای سازه های سنتی و بومی در جهانشهریزد آموزش داده شد

در ششمین کنفرانس بین المللی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران، در دانشگاه یزد متخصصانی از سراسر کشور و نیز دانشگاه های کشورهای استرالیا، آمریکا و انگلستان سخنرانی کردند.

در این کنفرانس تازه ترین یافته ها در عرصه های ملی و بین المللی در زمینه های مصالح نوین در مهندسی عمران، بهسازی و مقاوم سازی سیستم های کنترل لرزه ای، مصالح و فناوری های سازگار با محیط زیست، فناوری های نوین ساخت، بهینه سازی و سبک سازی سازه ها، روش های عددی و محاسباتی در مهندسی عمران و ژئوتکنیک و راهسازی مطرح و به بحث و بررسی گذاشته شد.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در پنجشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱ب.ظ

ضرورت تدوین دستورالعمل های جدید با همکاری مهندسان برای استحکام ساختمان در بافت تاریخی یزد

نشست مشترک اعضای کمیسیون تخصصی عمران و مسئولان فنی اداره کل میراث فرهنگی استان پیرامون ضوابط و شرایط جدید مطرح شده توسط یونسکو برای اجرای ساخت و ساز در بافت تاریخی یزد، در سازمان نظام مهندسی ساختمان تشکیل گردید.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در پنجشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۹ق.ظ

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان ساختمان، کاردانان و معماران تجربی

آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی و معماران تجربی استان یزد طی روزهای پنجشنبه و جمعه، 20 و 21 مهرماه جاری و در نوبت های صبح و عصر در دو حوزه مختلف برگزار شد. آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی در رشته های معماری، شهرسازی، عمران، تاسیسات برقی، تاسیسات مکانیکی، ترافیک و نقشه‌برداری برگزار شد. در این دوره همچنین شاهد برگزاری ۶ آزمون ورود به حرفه کاردانان و یک رشته معماران تجربی بودیم.

در استان یزد این آزمون با شرکت 1468 داوطلب برگزار گردید که نزدیک به 17 درصد شرکت کنندگان در این آزمون از بانوان استان بودند.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۰۱ق.ظ

ثبت نام شركت در مراسم مشترك سوگندمهندسي و دوره هاي توجيهي

بدينوسيله به اطلاع مي رساند براساس برنامه ريزي صورت گرفته ، مراسم مشترك سوگند مهندسي ودوره هاي توجيهي در روز يكشنبه 96/08/07 از ساعت 19 برگزار خواهد شد . لذا اعضاي محترم سازمان كه از سال 1392 تاكنون در آزمون ورود به حرفه مهندسي پذيرفته شده و موفق به شركت در مراسم سوگندمهندسي و همچنين دوره هاي توجيهي نگرديده اند جهت شركت در اين مراسم ، نسبت به ثبت نام از طريق همين سايت تا تاريخ 96/07/30 اقدام نمايند .

ارسال شده توسط karami در دوشنبه, ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶ق.ظ

راهنمایی برای ارسال درخواست بخشودگی جرایم موضوع ماده 169

مشاور امور مالیاتی سازمان در نامه ای خطاب به اعضای دارای پروانه اشتغال سازمان اعلام کرد:

پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص پیامک‌های ارسالی از سازمان امور مالیاتی کشور مربوط به جرائم موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و با عنایت به هماهنگی بعمل آمده با مسئولین محترم اداره کل امور مالیاتی استان یزد، جرائم مزبور با درخواست کتبی شخص مؤدی قابل بخشودگی خواهد بود. لذا به منظور یکنواختی در ارائه درخواست‌ها، متن پیشنهادی مشاور مالیاتی سازمان به شرح ذیل ارائه می‌گردد.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در شنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۳۹ق.ظ

راهنمای تکمیلی برای ارسال درخواست بخشودگی جرایم موضوع ماده 169

آن دسته از همکارانی که علیرغم ارسال صورت معامله فصلی به اشتباه برگ جریمه برای آن‌ها صادر گردیده است، برای ارسال  متن درخواست اینجا کلیک کنید.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در شنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۳۹ق.ظ

دیدار رئیس سازمان و رئیس شورای شهر یزد

در دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و رئیس شورای اسلامی شهر یزد روند ساخت و سازها و میزان انطباق آنها با مقررات ملی ساختمان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این دیدار مهندس فرشید از حسن نظر شورای شهر دوره پنجم در زمینه تشکیل اولین نشست مشترک با هیئت مدیره سازمان برای همکاری در جهت سامان بخشی ساخت وسازها و سیما و منظر شهری  تشکر  کرد و انتخاب مهندس سفید عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان را به ریاست شورای اسلامی شهر یزد تبریک گفت.

ارسال شده توسط ravabet_omumi در چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸ق.ظ

صفحه‌ها

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام