ايمني كارگاههاي ساختماني، اولويت نخست سازمان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ کد خبر: YN1209 لینک ثابت خبر

به مناسبت هفته ايمني كارگاه های ساختمانی، برنامه بازديدي با هماهنگي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد ، از يك كارگاه بزرگ ساختماني برگزار شد. در اين بازديد كه مدير كل كار و رفاه اجتماعي و نمايندگاني از اداره كل راه و شهرسازي و شهرداري نيز حضور داشتند يك ساختمان اسكلت بتوني ، در بلوار مدرس يزد مورد بازديد قرار گرفت و چگونگي رعايت مسائل ايمني فردي و تجهيزات كارگاهي در آن بررسي شد. در اين بازديد مواردي چون وجود پرتگاههاي بدون جان پناه ، عدم نصب حفاظ براي چاه آسانسور ، عدم تعبيه مهارهاي جانبي براي تاور كرين و ايمني اپراتور تاور كرين ، از طرف بازديد كنندگان به پيمانكار يادآوري و هشدارهاي لازم داده شد.

در همين زمينه رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد با تأكيد بر ضرورت توجه به ايمني كارگاههاي ساختماني گفت: تفاهم نامه اي بين وزارت كار و رفاه اجتماعي با سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور منعقد شده كه در آن تشكيل گروههاي مشترك بازرسي كار پيش بيني گرديده و قرار است مفاد اين تفاهم نامه در استانها نيز به مورد اجرا گذاشته شود.بر همين اساس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد و دستگاه های ذیربط تلاش مجدانه ای را برای آموزش ايمني دست اندرکاران ساختمان دنبال می کنند.

مهندس فرشيد همچنين خواستار رعايت اصول حفاظت فردي و كارگاهي در تمامي كارگاههاي ساختماني شد و از مهندسان ناظر خواست در گزارش هاي نظارتي خود صرفاً به ذكر "عدم رعايت مبحث12" اكتفا نكنند و جزئيات مسائل مربوط به عدم رعايت نكات ايمني را ذكر نمايند تا قابل پيگيري باشد.  

گفتنی است مبحث دوازدهم مقررات ملي ساختمان شرح مبسوطي در مورد ايمن سازي كارگاههاي ساختماني دارد كه بايد مجريان به آن توجه ويژه نمايند.‌
در ساير مباحث نيز حسب مورد به ايمني ساختمان اشاره شده است ليكن متأسفانه همچنان حوادث ساختماني رتبه اول حوادث کار در سطح كشور را داراست.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در یکشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳ق.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام