دعوت مؤکد برای حضور فعال در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ کد خبر: YN1246 لینک ثابت خبر

مهندسان عضو سازمان برای شرکت در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسی دعوت شدند.

رئیس سازمان در گفتگو با واحد روابط عمومی ضمن بیان اهمیت آشنایی دقیق مهندسان با مسئولیتهای حقوقی و کیفری مهندسین ناظر، مبانى علمى مسئولیت مدنى، مقررات و نظامات دولتی درحوزه ساخت وساز، اظهار داشت: در این همایش یک روزه مهندس محمدرضا محمدیان، کارشناس و پژوهشگر مسائل حقوقی به تشریح مباحث حقوقی مهندسین ناظر ، شرح وظایف و تعهدات ،گزارش نویسی و مکاتبات اداری،گردشکار نظارت و مستند سازی  توصیه های شورای انتظامی و نکات الزامی، خواهد پرداخت.

مهندس فرشید ضمن تاکید بر اهمیت مباحث حقوقی در حرفه مهندسی و جایگاه و نقش گزارش نویسی در این حوزه، برگزاری این دوره را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: آشنایی مناسب مهندسین شاغل در حوزه ساختمان با حقوق خود و مشکلات حقوقی و قضایی که در اثر این مسئله در حین کار متوجه مهندسین شده و نیز آشنایی بیشتر آنها با نحوه ارائه خدمات مهندسی و نظارت بر حسن انجام کار ساختمان ها و نحوه گزارش نویسی و نامه نگاری صحیح در این حوزه ضروری است.

وی تدوين به موقع گزارش هاي مرحله‌اي را يكي از مهمترين اركان كار نظارت دانست و افزود: غالب مهندسان ناظر در نوشتن گزارش هاي مرحله‌اي كه بار حقوقي سنگینی دارد، کم توجه و کم اطلاع هستند؛ كه مي توان ريشه آن را در عدم ارائه آموزه‌هاي حرفه‌اي و حقوقي در دوره‌هاي تحصيلات عالي دانست.

وي تصريح كرد: با برگزاری این دوره انتظار می رود مهندسين حتي در مكاتبات و مطالب مكتوب، به اصول گزارش نويسي آگاه باشند و مسائل فني، ايمني و حقوقي را ساده نويسي كنند و علل نظارت را در گزارش خود بنويسند.

رئیس سازمان با استناد به موارد یاد شده از کلیه مهندسان عضو برای ثبت نام در این سمینار و بهره گیری از مباحث مطرح شده دعوت کرد.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در سه شنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱:۲۶ب.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام