حضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ کد خبر: YN1249 لینک ثابت خبر

به گزارش روابط عمومی سازمان، سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسی با حضور و سخنرانی مهندس محمدیان کارشناس و پژوهشگر مسائل حقوقی در یزد برگزار شد.

در ابتدای این سمینار مهندس فرشید رئیس سازمان ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: آشنایی مهندسان با مسئولیت های حقوقی خود و مباحث مقررات ملی، قانون نظام مهندسی و مبحث دوم در حوزه ساخت و ساز یک ضرورت است.

به گفته وی گزارش های نظارتی مهندسان دارای بار حقوقی، فنی و تخصصی است و باید نکات تخصصی و فنی و وضعیت موجود پروژه به خوبی در آن منعکس گردد.

وی با تشکر از هیئت مدیره و هیئت رئیسه سازمان و نیز کمیته آموزش که در جهت برگزاری اینگونه سمینارها همت و مساعدت نموده اند، اظهار داشت با توجه به استقبال خوب مهندسان در آینده نزدیک سمینارهای مشابهی در زمینه آموزش های حرفه ای  کاربردی به ویژه دوره های ممیزی انرژی برگزار خواهد شد.

وی از حاضران خواست مباحث این سمینار را در جهت بهبود کیفی گزارش نویسی و رعایت مسائل حقوقی مهندسی با دقت دنبال کنند.

در ادامه مهندس محمدیان به تشریح مباحث حقوقی در حرفه مهندسی پرداخت و نقش گزارش نویسی های نظارتی را بسیار مهم توصیف کرد. وی با ذکر نمونه هایی از شیوه های رایج گزارش نویسی به بیان اشکالات آنها پرداخت و افزود: نظارت، جدای از اهمیت ذاتی خود در کنترل کیفیت ساختمان ها، عملاً یک حرفه پر مخاطره است. بنابراین ناظر علاوه بر مسائل تخصصی ساختمان باید مسائل حقوقی مربوطه و شیوه گزارش نویسی را نیز آموخته باشد.

 در این سمینار یک روزه که با حضور مشتاقانه جمع زیادی از مهندسان عضو سازمان برگزار شد مهندس محمدیان به تفصیل درباره رعایت مسائل فنی، ایمنی و حقوقی در گزارش های نظارت سخن گفت.

در پایان سمینار، شرکت کنندگان خواستار تداوم برگزاری اینگونه همایش های آموزشی و توجیهی در جهت آشناسازی مهندسان با حوزه مسئولیت های شان شدند که رئیس سازمان در این زمینه قول مساعد داد.

حضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسیحضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسیحضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسیحضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسیحضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسیحضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسیحضور گسترده مهندسان عضو سازمان در سمینار آشنایی با حقوق مهندسی و اهمیت گزارش نویسی
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در یکشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹ب.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام