برگزاری اولین همايش ملي پژوهش هاي كاربردي و فناوريهاي نوين در مهندسی ساختمان دراستان یزد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ کد خبر: YN1304 لینک ثابت خبر

با حضور دو تن از اعضاي شوراي مركزي سازمان اولين همايش ملي پژوهش هاي كاربردي و فناوريهاي نوين در مهندسين عمران ، معماري وشهرسازي در استان يزد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان در اين همايش چگونگي طراحي و اجراي سازه هاي سبك ، توليد و طرح بتن با خواص ويژه و صنعتي سازي ساختمان و سازه هاي صنعتي مورد بررسي قرار گرفت و تازه ترين فناوري هاي بومي شده کشور ارائه شد. هماهنگي شكلي سازه و معماري ، روش ها و فناوريهاي نو در معماري و چگونگي بازسازي بافت تاريخي از ديگر محورهاي مهم كاري اين همايش بود .

در آغاز مراسم آقاي دكتر جواهري عضو شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور با يادآوري ضرورت توجه ويژه به پژوهش هاي كاربردی گفت: شناسايي و حل مشكلات حوزة ساختمان، پايداري ، توسعه و انجام صرفه جويي در صنعت ساختمان است و از استادان و دانشجويان بويژه در دوره هاي ارشد و دكترا دعوت كرد با تكيه بر پژوهش هاي بنيادي به شناسايي نيازهاي روز صنعت ساختمان بپردازند و تمام همت خود را در جهت ترويج پژوهش هاي كاربردي بكار گيرند .

دكتر عبدلي دبير همايش نيز با اشاره به آثار و نتايج برگزاري اين گونه همايش ها در جهت پيشرفت و هم افزايي در مجامع علمي و دانشگاهها افزود : برای اين همايش 300 مقاله از سوي استادان و دانشجویان و سایر پژوهشگران ارسال شده كه 60 مورد آنها جهت ارائه كنفرانس و پوستر در طول اين همايش ارائه مي شود . وي حوادث دردناك طبيعي يا انساني از قبيل زلزله و آتش سوزی را هر لحظه در كمين خانواده ها و كارگاهها و اماكن خصوصي و عمومي دانست و گفت: ما مهندسان با ملاحظه هر يك از اين حوادث بايد احساس درد كنيم و با درس آموزي و كسب تجربه بگونه اي عمل كنيم كه سازه هاي ساخته دست ما پايداري بيشتري در مقابل حوادث داشته باشند. اين مدرس دانشگاه خواستار دورنگري مهندسان و رعايت منافع عمومي در تمام برنامه ها و تصميمات فني تخصصي شد. دكتر عبدلي با مقايسه پايداري ساختمانهاي خشت و گلي استان يزد در برابر حوادث در طول تاريخ گفت : از شرافت مهندسي به دور است كه ما نتوانيم سازه هاي از بتن و فولاد با عمر مفيد كمتر از صد سال و دويست سال بسازيم .

در اين همايش كه به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تفت و در سالن اجتماعات اين دانشگاه برگزار بود ، آقاي مهندس زارع  فرماندار شهرستان نيز با برشماري نيازهاي گروه هاي هدف و يادآوري قرارگرفتن منطقه بر روي گسل زلزله خواستار توجه هرچه بيشتر مجامع دانشگاهي ومهندسي به ساخت و ساز فني تخصصي و مقاوم شد .

 مهندس نائيچ پور عضو شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور ديگر سخنران مراسم افتتاحيه همايش همايش بود كه فرارسيدن روز مهندس را تبريك گفت : و در بررسي چرايي گسست بين تمدن غني  و عصر حاضر در زمينه هاي مختلف نجوم ، ساختمان و ساير علوم و فنون اظهار داشت : ما امروز از نظر نسبت تعداد مهندسان به جمعيت رتبة نخست جهاني را داريم و اگر در برنامه ریزي ها و كارشناسي ها به كيفيت توجه كنيم مي توانيم دستاوردهاي خوبي به يادگار بگذاريم. ناطق اهميت رعايت مقررات ملي ساختمان را برشمرد و افزود : مهندسان ساختمان كشور بايد هرچه قويتر خود را با مقررات جهاني ساختمان آشنا كنند تا در بازارهاي جهاني بويژه كشورهاي حوزه خليج فارس خدمات فني مهندسي را ارائه نمایند .

وي جامعه مهندسي را مجموعه اي فرهيخته براي خلق ارزش افزوده توصيف كرد و گفت : ما در اين زمينه از جامعه جهاني دنبال افتاده ايم و در صورتي مي توانيم توفيق داشته باشيم كه پژوهش هاي ميان رشته اي را نيز در مركز توجه قرار دهيم .

مهندس نائيچ پور در سخنان خود خواستار ارتباط قوي مجامع دانشگاهي و فني تخصصي كشور با ايرانيان متخصص مقیم خارج و استفاده از اين پيوند براي راهيابي به بازارهاي خارجي و معرفي توانمنديهاي كشورمان شد . 

برگزاری اولین همايش ملي پژوهش هاي كاربردي و فناوريهاي نوين در مهندسی ساختمان دراستان یزدبرگزاری اولین همايش ملي پژوهش هاي كاربردي و فناوريهاي نوين در مهندسی ساختمان دراستان یزدبرگزاری اولین همايش ملي پژوهش هاي كاربردي و فناوريهاي نوين در مهندسی ساختمان دراستان یزد
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در جمعه, ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۰۷ب.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام