برگزاری دوره آموزشی کابل کشی و تجهیزات فیبر نوری در ساختمان ها برای مهندسان رشته برق در استان یزد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ کد خبر: YN1554 لینک ثابت خبر

با توسعه شبکه های ارتباطی مخابراتی براساس فیبر نوری، از این پس در مراکز استان ها و شهرهای بزرگ ، کابل کشی  داخل ساختمان و محوطه آن ها از طریق فیبر نوری خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با هدف ساماندهی نحوه ارائه خدمات طراحی، اجرا، کنترل و بازرسی در زمینه خدمات مهندسی و سرویس های  مبتنی بر فیبر نوری، یک کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و کارشناسان شرکت مخابرات تشکیل و اولین نشست خود را در محل شرکت مخابرات برگزار کرد. به دنبال این نشست، مهندس فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، نیازسنجی آموزشی و برگزاری دوره های علمی و عملی برای تربیت نیروی انسانی متخصص در صنعت ساختمان و همکاری های تحقیقاتی و پژوهشی را از مهمترین برنامه های این کارگروه توصیف کرد.

به گفته وی در مرحله نخست اجرای طرح، مهندسان دارای سابقه اجرایی و آموزشی در رشته تاسیسات الکتریکی در سطح استان یزد به عنوان مدرس برگزاری دوره های آموزشی مربوطه انتخاب و معرفی می شوند.

در همین ارتباط دکتر اسدی نائب رئیس دوم سازمان، هوشمندسازی واحدهای مسکونی را رو به گسترش خواند و گفت: با کابل کشی فیبرنوری درون منازل و به کارگیری یک دستگاه مودم می توان از خط اینترنت با کیفیت عالی و پهنای باند تا 100 مگابیت بر ثانیه استفاده کرد که در این صورت امکان رویت وضع منزل از راه دور به کمک دوربین های آنلاین و صدور دستورهای ضروری در هر لحظه به هر یک از تجهیزات درون خانه فراهم می شود و بستر استفاده از شبکه های داخلی و تلفن IP  و تلویزیون کابلی مهیا خواهد گردید.

وی گفت: با عنایت به حرکت مخابرات به سمت تکنولوژی ALL IP و با تحقق همکاری های سازمان و شرکت مخابرات، از هم اکنون لوله گذاری و بسترسازی خطوط مخابراتی داخل واحدهای مسکونی  و مجتمع های آپارتمانی به گونه ای انجام می شود که در زمان وصل فیبر نوری هیچگونه تخریب و دوباره کاری رخ ندهد.

گفتنی است این اقدام بر مبنای تفاهم نامه ای است که اخیراً بین شورای مرکزی سازمان و شرکت مخابرات ایران امضا و مبادله شده است.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در چهارشنبه, ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷ق.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام