آمار مهندسان بسیجی استان یزد از مرز یک هزار نفر گذشت

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ کد خبر: YN1666 لینک ثابت خبر

در دیدار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با فرمانده سپاه الغدیر، راه های همکاری طرفین مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، در این ملاقات که تنی چند از اعضای شورای مرکزی سازمان بسیج مهندسین نیز حضور داشتند، مهندس فرشید با اشاره به علاقمندی این سازمان به توسعه فعالیت های واحد بسیج مهندسین عمران و معماری مستقر در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، خاطرنشان کرد: مهندسان بسیجی همواره در اصلاح روند ساخت و ساز به ویژه   در امور شهرسازی و معماری پیشگام و یاور سازمان بوده اند و در برنامه های فرهنگی، رفاهی، بازدیدهای علمی و آموزشی و برگزاری همایش های تخصصی همکاری موثری داشته اند. رئیس سازمان، همچنین اهمیت بافت تاریخی یزد به عنوان شهر میراث جهانی را خاطرنشان کرد و آمادگی این سازمان را برای مشارکت در احیای این گنجینه ارزشمند ابراز داشت. وی با اشاره به مشارکت سپاه یزد در بازسازی تعدادی از روستاهای زلزله زده استان کرمانشاه ، از آمادگی سازمان برای همکاری در این زمینه سخن گفت.

 سردار جمیری فرمانده سپاه الغدیر نیز با تمجید از وحدت رویه و همبستگی مهندسان استان یزد اهمیت اجرای طرح های دانش بنیان را یادآور شد و گفت: فعالیت های عمرانی و فنی تخصصی، به ویژه استحکام بخشی ساختمان ها و مقاوم سازی نباید تحت تاثیر قناعت و یا نگاه سیاسی قرار گیرد. به عقیده وی مطالبات مهندسان در جهت رعایت قوانین و مقررات ساخت و ساز ایمن باید جدی، محکم، حساب شده و تاثیرگذار در راستای منویات سازمان نظام مهندسی ساختمان دنبال شود و  در همین راستا تقویت گروه های تخصصی زیر مجموعه بسیج و گروه های اندیشه ورزان با هدف بررسی کارشناسانه طرح ها و ارائه دیدگاه های فنی دقیق در اولویت قرار گیرد.

در این دیدار سرهنگ امیدی مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری از طراحی دبیرخانه شهر اسلامی و مرکز مطالعاتی شهر یزد خبر داد و گفت: با اقبال مهندسان به این سازمان هم اکنون آمار مهندسان بسیجی استان یزد از مرز یک هزار نفر گذشته است.

آقایان خواجه رضایی، محمدی، کوچک زاده و غفوری، اعضای شورای مرکزی سازمان بسیج مهندسین استان نیز که همگی از مهندسان پیشکسوت و صاحب نظر استان یزد هستند در این دیدار به تفصیل درباره ورود بسیج مهندسین عمران و معماری به عرصه های تخصصی مورد نیاز جامعه از جمله آب، مسکن، محیط زیست، نوسازی بافت های فرسوده و زمینه سازی اشتغال مولد و زودبازده سخن گفتند که مقرر شد در زمینه های یاد شده اقدامات مناسب صورت پذیرد.

آمار مهندسان بسیجی استان یزد از مرز یک هزار نفر گذشت
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۵:۵۱ب.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام