بخشنامه ها و اطلاعیه های مالی و مالیاتی

در این صفحه شما لیستی از بخشنامه ها و اطلاعیه های مالی و مالیاتی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد را مشاهده می نمایید.

راهنماي دريافت كاركرد سالانه مهندسين جهت ارائه به اداره كل مالياتي از سامانه آنلاين خدمات مهندسي

احتراماً، بدينوسيله به اطلاع مي رساند با توجه به قرارگيري عملكرد حرفه ای همكاران در سال 1397 (مجموع عملكرد طراحي و نظارت) در كارتابل شخصي اعضاء،(قابل استناد جهت تکمیل و ارسال اظهارنامه 97) مقتضي است نسبت به دريافت و انجام موارد قانوني جهت تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی سال 1397 حداکثر تا تاریخ 98/3/31 اقدام لازم معمول فرمائید.

توضيحات:

1- عملكرد مذكور جهت ارائه و تكميل اظهارنامه مالياتي سال 97 حداكثر تاريخ 98/03/31 نيز قابل استناد مي باشد.

راهنمای تکمیل فرم ثبت نام و ورود فعالیت مهندسی بر اساس استاندارد جدید سازمان امور مالیاتی کشور

با عنايت به اينكه به منظور ارايه اظهارنامه مالياتي عملكرد سال مالي 1397 و با استفاده از مزاياي تبصره ماده 100 ق.م.م ، لازم است علاوه براي داشتن وضعيت 45 در ثبت نام كداقتصادي ، اقدام به ورود اطلاعات فعاليت شغلي خود و تعيين درصد فعاليت و همچنين ثبت محل اقامتگاه قانوني روي نقشه و وضعيت مشموليت ارزش افزوده نمائيد ، لطفاً هرچه سريعتر به سامانه ثبت كداقتصادي به آدرس www.TAX.GOV.ir مراجعه و نسبت به ويرايش اطلاعات درخواستي اقدام نمائيد . بديهي است عدم ورود اطلاعات بالا در سامانه ، مانع از ورود به سامانه اظهارنامه عملكرد سال مالي 1397 خواهد شد .

اطلاعیه مهم مالیاتی

اعضاي محترم داراي پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد

نظر به اينكه در راستاي اجراي طرح جامع مالياتي در سازمان امور مالياتي كشور ، الزاماً تغييراتي در حوزه هاي مالياتي مشاغل  وشركتها صورت گرفته است كه براساس 5 رقم اول كدپستي محل شغلي صاحبان مشاغل و شركتها مي باشد ، لذا جهت اطلاع شما عزيزان و با هماهنگي اداره كل امور مالياتي استان يزد ، اداره امورمالياتي شهرستان يزد و شهرستانهاي تابعه متناسب با گشت كدپستي به شرح زير اعلام مي گردد .

راهنمای تکمیلی برای ارسال درخواست بخشودگی جرایم موضوع ماده 169

آن دسته از همکارانی که علیرغم ارسال صورت معامله فصلی به اشتباه برگ جریمه برای آن‌ها صادر گردیده است، برای ارسال  متن درخواست اینجا کلیک کنید.

راهنمایی برای ارسال درخواست بخشودگی جرایم موضوع ماده 169

مشاور امور مالیاتی سازمان در نامه ای خطاب به اعضای دارای پروانه اشتغال سازمان اعلام کرد:

پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص پیامک‌های ارسالی از سازمان امور مالیاتی کشور مربوط به جرائم موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و با عنایت به هماهنگی بعمل آمده با مسئولین محترم اداره کل امور مالیاتی استان یزد، جرائم مزبور با درخواست کتبی شخص مؤدی قابل بخشودگی خواهد بود. لذا به منظور یکنواختی در ارائه درخواست‌ها، متن پیشنهادی مشاور مالیاتی سازمان به شرح ذیل ارائه می‌گردد.

معرفی مراکز ارائه خدمات مالياتی ويژه اعضای محترم سازمان

با عنايت به درخواست تعدادي از اعضاي محترم سازمان و به منظور جلوگيري از بروز مشكلات احتمالي درخصوص انجام تكاليف مقرر قانوني اعضاء از قبيل ثبت نام جهت اخذ شماره اقتصادي، ارائه اظهارنامه عملكرد ساليانه و ... سازمان نظامم مهندسي ساختمان استان يزد ضمن دعوت از شركت ها و مؤسسات حرفه اي جهت انجام تكاليف مزبور مهندسين و ارائه آموزش هاي لازم در اين خصوص بدينوسيله به اطلاع كليه اعضاي داراي پروانه اشتغال به كار مي رساند در صورت نياز به خدمات مربوطه و بنا به درخواست خود مي توانند به دفاتر و موسسات زير مراجعه نمايند.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - بخشنامه ها و اطلاعیه های مالی و مالیاتی

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام