مهندس فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در مسیر رشد و اعتلای مهندسی ساختمان گام بر میدارد.

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ کد خبر: YN1797 لینک ثابت خبر

در پی برگزاری اجلاس دو روزه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در تهران که با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد برگزار شد، مهندس فرشید رئیس این سازمان در گفت و گوی اختصاصی با روابط عمومی، روند برگزاری اجلاس را خوب توصیف کرد و با اشاره به سخنان رئیس خانه ملت در این اجلاس برای مشارکت فعال سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها در احیای بافت های فرسوده، گفت: استان یزد به عنوان مهد معماری اصیل کشور و نیز مرکز این استان به عنوان شهر میراث جهانی می تواند مشارکت فعالی در رونق بخشی ساخت و ساز و بازسازی بافت های فرسوده و تاریخی داشته باشد و از این طریق زمینه اشتغال مهندسان و رونق بخش صنعت ساختمان فراهم خواهد شد.

فرشید از طرح های نیمه تمام متعددی که در استان یزد به دلیل کمبود اعتبارات دولتی راکد مانده یاد کرد و گفت: در صورت تحقق فراخوان رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان در تکمیل و توسعه این گونه طرح ها مشارکت نماید، این سازمان آمادگی دارد با همکاری استانداری و سازمان برنامه و بودجه وارد این عرصه شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد ، حل مشکل دو نقشه ای بودن اکثر ساختمان ها را که مورد نظر وزیر راه و شهرسازی در این اجلاس بود، بسیار مهم خواند و گفت: این موضوع در استان یزد بارها از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان پیگیری شده و امیدواریم با مساعدت هیئت چهارنفره استان به نتیجه برسد.

در این مصاحبه مهندس فرشید با استقبال از دیدگاه مهندس رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مبنی بر اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان یک سرمایه ملی است اضافه کرد: هیئت مدیره دوره هفتم در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تلاش بی وقفه ای را در جهت ارتقاء جایگاه مهندسان و تعامل با دیگر دستگاه های مربوطه به کار گرفته و ارائه بسته حمایتی برای  ساختمان های گروه "د" از جمله این موارد بوده است.

وی برگزاری همایش های ملی نظارت کارگاهی در یزد را که در سخنرانی دکتر جواهری نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در بیست و یکمین اجلاس هیئت عمومی سازمان در تهران مورد اشاره قرار گرفت، از مهمترین راهبردهای خط مشی سازمان توصیف کرد و افزود: تقدیر رئیس و دبیر اجرایی شورای مرکزی از پیشگام شدن استان یزد برای اجرای طرح نظارت مقیم برای ما مایه مباهات است و امیدواریم این طرح در سراسر کشور با جدیت پیگیری شود.

مهندس فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در مسیر رشد و اعتلای مهندسی ساختمان گام بر میدارد.
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶ق.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام