رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد: تشکیل کمیته مشترک برای توجه به مطالبات مالک در ساخت و سازهای جدید در یزد

کد خبر: YN2508 لینک ثابت خبر

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از تشکیل کمیته 2 نفره برای توجه به خواسته های پیمانکاران ساختمان با حضور نماینده سازمان نظام مهندسی و نماینده شهرداری در ساخت و سازهای جدید خبر داد و افزود: در این کمیته در کنار توجه به ضوابط طرح تفضیلی شهر، به مطالبات مالک ساختمان هم توجه می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان ، «دکترسالاری» در بازدید از یکی از کارگاه های بزرگ ساختمانی استان ادامه داد: به این ترتیب بازدید میدانی از محل اجرای ساختمان صورت می گیرد و با گفتگو با پیمانکار تفاهمی حاصل می شود و قطعاً باید رعایت شود وگرنه برخورد صورت می گیرد.

وی گفت: درحال حاضر مأمور فنی، دستور تهیه نقشه را براساس ضوابط طرح تفضیلی ارائه و سطح اشغال و طبقات را مشخص می کند اما با شروع به کار این کمیته، به حرف مالک نیز توجه می شود و در نهایت به یک الگوی دستور نقشه کاملاً واقعی می رسیم که در اختیار پیمانکاران قرار می گیرد.

دکترسالاری با اشاره به یکی از مشکلات اساسی ساخت و ساز در استان که دو نقشه ای بودن ساختمان ها است، اظهار کرد: نقش ناظران در این حوزه برای جلوگیری از ساخت و سازهای دونقشه ای بسیار پررنگ است و باید ناظران متخصص و کاربلد به کار گرفته شوند.

به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در حال حاضر نقشه‌ها اعم از سازه و معماری صلابت، کیفیت و وجاهت قانونی، شرعی و عرفی ندارد و دونقشه ای بودن فرار از قوانین و مقررات محسوب می شود که متأسفانه در بین مردم نیز جا افتاده است .

وی با تأکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به عنوان پشتیبان مهندسان استان نقش ایفا می کند، افزود: به این ترتیب می توانیم در کمیسیون های مختلف و ارتباط با دستگاه های گوناگون از جمله شهرداری ها از حقوق مهندسان دفاع کنیم و فرآیندها نیز تسریع و مناسب تر طی شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با تأکید بر اینکه درحال حاضر همه تیم ساخت و ساز حرفه ای نیستند، گفت: مالکان باید مجبور شوند که از تیم تخصصی از جمله مجریان متخصص، ناظران متخصص و پیمانکاران متخصص برای ساخت و ساز استفاده کنند.

دکترسالاری ادامه داد: از سوی دیگر باید به کیفیت ساخت از جمله استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد نیز توجه شود از این رو خدمات آزمایشگاهی در حوزه ساخت و ساز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: عدم توجه به این مقوله باعث کاهش عمر مفید ساختمان ها شده است که با هرحادثه ای اعم از سیل و زلزله، ساختمان از بین می رود. این موضوع در استاندارد ملی ساختمان بسیار مهم است و باید مورد توجه پیمانکاران و مالکان قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تأکید کرد: اگر بخواهیم ساخت و سازهای ایمن و استاندارد داشته باشیم تیم ساخت و ساز شامل مهندس ناظر، مجری و غیره باید مسئولیت خود را بپذیرند و به آن پایبند باشند.

در این جلسه مجری و سرمایه گذار ساختمان به بیان مشکلاتی از جمله خانه نشین شدن مجریان متخصص و روی کار آمدن مجریان فاقد صلاحیت، حضور کمرنگ پیمانکاران قدرتمند در امر ساخت و ساز در استان، مشکلات بخش نظارت ساخت و ساز از سوی ناظران و همچنین مباحث مربوط به تهیه نقشه پرداختند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد: تشکیل کمیته مشترک برای توجه به مطالبات مالک در ساخت و سازهای جدید در یزدرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد: تشکیل کمیته مشترک برای توجه به مطالبات مالک در ساخت و سازهای جدید در یزدرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد: تشکیل کمیته مشترک برای توجه به مطالبات مالک در ساخت و سازهای جدید در یزدرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد: تشکیل کمیته مشترک برای توجه به مطالبات مالک در ساخت و سازهای جدید در یزدرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد: تشکیل کمیته مشترک برای توجه به مطالبات مالک در ساخت و سازهای جدید در یزدرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد: تشکیل کمیته مشترک برای توجه به مطالبات مالک در ساخت و سازهای جدید در یزد
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در ی., 08/04/2019 - 08:03

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام