جستجو

تأكيد بر ضرورت ورود مهندسين استان به مباحث كلان شهري

  • صفحه اصلی
  • تأكيد بر ضرورت ورود مهندسين استان به مباحث كلان شهري
بازدید از امام جمعه

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به همراه برخی ازاعضای هيئت مديره و مديران سازمان با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه يزد با ایشان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان،آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در این دیدار، ضمن تشکر از جامعه مهندسین، اقدامات آنان را در سرنوشت شهر و استان مؤثر خواند و به بیان دغدغه های خود نسبت به ساخت و سازهای شهری پرداخت.
آیت الله ناصری یزدی با اشاره به قدمت معماری و بافت تاریخی شهر یزد، بر حفظ سنتهای پیشین در ساخت و ساز تأکید نمود و تصریح کرد: لازم است با الگوگیری از معماری قدیم به سمت و سویی حرکت کنیم که ضمن حفظ ساختار اسلامی و مذهبی شهر، همچون گذشته ساختمان ها به گونه ای بنا شود که ساخت و تأمین انرژی برای آنان چندان پرهزینه نباشد.
نماینده ولی فقیه در استان ورود به مسائل كلان شهری و ارائه طرح های جدید متناسب با نیاز گروه های مختلف جامعه را از مسئولیت هاي جامعه مهندسین و سازمان نظام مهندسی خواند و افزود: باید تلاش شود تا با حفظ جاذبه های معماری یزد، الگوها و طرح های مناسبی برای ساخت مدارس، پردیس های فرهنگی، میادین و سالن های بزرگ اجتماعات در سطح شهر ارائه گردد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد نیز در این دیدار ضمن تشکر از دغدغه های ایشان در این خصوص، به نمونه هایی از اقدامات انجام شده در راستای حفظ سنت های شهری اشاره نمود و از آمادگی این سازمان برای همکاری در جهت اشاعه فرهنگ غنی معماری یزد خبر داد.