تصمیمات کمیسیون ماده 5 با حق رای نماینده سازمان ،قطعیت بهتری می‌یابد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ کد خبر: YN1454 لینک ثابت خبر

در آستانه برگزاری اجلاس بیستم هیئت عمومی سازمان،مهندس فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در گفتگو با واحد روابط عمومی خواستار تلاش مجدانة اجلاس در اعطای حق رأی به نمایندگان سازمان در کمیسیون‌های ماده 5 استان‌ها شد.

وی نقش سازمان‌در این کمیسیون را در حال حاضر در سطح ارائه توصیه و مشاوره توصیف کرد و افزود: برخورداری سازمان از بدنهء قوی فنی تخصصی و علمی می‌تواند کمک موثری به تصمیمات کمیسیون ماده 5 بنماید و علاوه بر آن به نظر می‌رسد که در کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها نیز حضور یک نماینده از سوی سازمان می‌تواند در جهت کاهش روند تخلفات ساختمانی از سوی برخی مالکان موثر باشد.

مهندس فرشید اجلاس بیستم سازمان‌ را در این مقطع زمانی  مهم  و سرنوشت ساز خواند وگفت:ما از نظر تعداد مهندسان به نسبت جمعیت کشور در رده‌های نخست جهانی هستیم ومی‌طلبد که در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی گام های بلندتری برداریم تا ضمن تقویت جایگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی،زمینه اشتغال تعداد فزایندة مهندسان فراهم گردد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد دستاوردهای بیست ساله سازمان نظام مهندسی ساختمان در سطح کشور را بسیار خوب توصیف کرد و افزود در سطح استان نیز در حوزه‌های تعاملات با دستگاه‌های مرتبط از جمله نظارت بر لوله‌کشی گاز منازل ،بحث تفکیک آپارتمان‌ها و سیستم ارت ساختمانها اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.

وی همچنین خواستار رعایت و توجه به مباحث مقررات ملی ساختمان بویژه مباحث 19 و22 مربوط به مصرف بهینه انرژی در ساختمان‌ها و موضوعات مرتبط با نگهداری ساختمان‌ها و رعایت حقوق بهره برداران شد.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در سه شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸ق.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام