همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اداره کل استاندارد برای استانداردسازی مصالح

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ کد خبر: YN1458 لینک ثابت خبر

مدیرکل استاندارد استان یزد که در نشست کمیسیون تخصصی عمران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد شرکت کرده بود از اجباری شدن نمونه برداری بتن از محل کارگاه های ساختمانی خبرداد.

محمدحسین ماجدی مدیرکل استاندارد استان گفت:در حال حاضر 55 واحد تولیدی بتن آماده در استان یزد وجود دارد که 39 واحد دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد و بقیه نیز در حال تلاش برای دریافت این پروانه هستند و مشاهده می شود که گاه تیرچه بلوک مورد مصرف ساختمان ها در منازل افراد تولید می شود.

ماجدی  افزود:از این پس با هماهنگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از محل مصرف بتن در پروژه ها و کارگاه های ساختمانی نمونه برداری خواهد شد.

وی گفت: بتن از سال 81 مشمول استاندارد اجباری شده و به دلیل اهمیتی که در ساخت و ساز دارد، اداره کل استاندارد استان با نمونه برداری از محل مصرف بتن و در صورت ضرورت، مقایسه نتایج آن با نمونه های برداشته شده از محل تولید موافقت کرده و آمادگی کامل دارد نمونه برداری را تا دو نوبت در سال نیز انجام دهد.

مدیرکل استاندارد استان در جمع اعضای گروه تخصصی سازمان ضمن اعلام آمادگی کامل برای عقد تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد ابراز داشت در صورتی که این سازمان مدیریت برنامه ریزی استاندارد سازی کارگاه های تولید مصالح ساختمانی بپزیرد اداره کل استاندارد نیز علاوه بر پیگیری آموزش عوامل تولید، روند استانداردسازی محصولات را دنبال خواهد کرد.

به گفته مهندس ماجدی استان یزد دارای یکی از بهترین آزمایشگاه های عایق رطوبتی کشور در اردکان است و دو واحد تولید ایزوگام در استان یزد نشان استاندارد دریافت کرده اند.

 در این نشست اعضای کمیسیون تخصصی عمران دیدگاه های خود را در زمینه بهبود تولید و عمل آوری مصالح و تقویت بنیه آموزشی عوامل اجرایی آن بیان داشتند.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در دوشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱:۵۱ب.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام