جستجو

برگزاری وبینار "سیر تحولات طراحی و مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله در ایران"

  • صفحه اصلی
  • برگزاری وبینار "سیر تحولات طراحی و مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله در ایران"
آموزشی

به مناسبت سالگرد زلزله طبس وبینار "سیر تحولات طراحی و مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله در ایران"  برگزار می شود. 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، به مناسبت چهل و سومین سالگرد زلزله هولناک طبس، وبینار مجازی "سیر تحولات طراحی و مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله در ایران" به همت کمیته آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار می شود.

در این وبینار، پروفسور علی اکبر آقاکوچک؛ دانش آموخته مهندسی عمران در دوره لیسانس دانشگاه صنعتی شریف، طراحی سازه های فولادی در دوره فوق لیسانس دانشگاه لندن و دارای مدرک دکتری سازه های دریایی از این دانشگاه، نگارنده بیش از 80 مقاله در مجلات علمی پژوهشی خارجی و داخلی و ارائه دهنده مقاله در بیش از 80 کنفرانس علمی خارجی و داخلی، به مدت دو ساعت به ارائه نکات و موضوعات مربوط به تحولات طراحی و مقاوم سازی ساختمان های کشور در برابر زلزله می پردازد.

این وبینار روز دوشنبه بیست و نهم شهریورماه سالجاری از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در پلتفرم اسکای روم به آدرس http://skyroom.online/ch/jdyazd/nezam  برگزار می شود و مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان می توانند با مراجعه به لینک مذکور و انتخاب گزینه میهمان، به صورت رایگان در این سمینار شرکت کنند.

شایان بذکر است که 25 شهریورماه 1357، زلزله ای بزرگ و تقریبا بی سابقه با بزرگای هفت و هشتدهم ریشتر شهرستان طبس را درنوردید؛ زلزله ای که ساختمان های با قدمت بیش از ۲۵۰۰ سال را با خاک یکسان کرد.

ثبت این روز در تقویم کشور یادآور وظایف خطیری است که مهندسان در ترویج مقررات ملی ساختمان بر دوش دارند. این مقررات و آیین نامه ها و دستورالعمل ها،  نقش موثری در نیل به اهداف عالی تأمین ایمنی، بهداشت، سلامت وصرفه اقتصادی جامعه دارد و از ساختمان، پناهگاه امن و آرامش بخش برای انسان می سازد.

جهت ثبت نام بر روی لینک زیر کلیک کنید:
https://yazdnezam.ir/node/1238