پیام رئیس سازمان به مناسبت روز معمار

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ کد خبر: YN1728 لینک ثابت خبر

به مناسبت فرارسیدن سوم اردیبهشت و روز معمار از سوی رئیس سازمان پیامی به این شرح انتشار یافت.

به نام معمار هستی

سوم اردیبهشت ماه، روز معمار و بزرگداشت شیخ بهائی را به همه همکاران عزیزم تبریک می گویم. بزرگداشت روز معمار در سال جاری حال و هوای تازه ای دارد چرا که با معرفی این خطه به عنوان شهر میراث جهانی، همه نگاه ها از سراسر جهان به ما و آثار نیک موجود دوخته شده است.

روز معمار فرصتی است برای عمیق‌تر اندیشیدن به جایگاهی که در معماری گذشته داشته‌ایم و تلاش برای موقعیتی که اکنون در معماری معاصر باید به آن دست یابیم. امید که جامعه معماری ما با مطالعه دقیق و علمی گذشته پرافتخار خود بتواند از ظرفیت‌ها و توان بالای تطبیق‌پذیری با نیازهای روز آگاهی یافته و آثاری خلق کنند که هم به یادآورنده جایگاه رفیع گذشته بوده و هم به نیازهای امروزمان پاسخ دهد.

در استان یزد که مهد معماری خشت خام جهان است شاهد هستیم که صنعت ساخت و ساز دچار مشکلاتی است که از مهم ترین آنها می توان به عدم استفاده همه جانبه از دستاوردهای معماری اصیل در کنار معماری نوین نام برد. برای رفع این مشکلات نیازمند تدبیر و همکاری متخصصان این حوزه به ویژه مهندسان معمار می باشیم.

با تبریک مجدد این روز، امیدوارم مهندسین معمار با تکیه بر رسالت عظیم خود در ایفای نقش و وظیفه شان بیش از پیش موفق و موید باشند.

علیرضا فرشید - رئیس سازمان

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴ب.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام