گزارش آماری تحلیلی از انتخابات هیئت مدیره دوره هشتم سازمان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ کد خبر: YN1975 لینک ثابت خبر

 اداره کل راه و شهرسازی آمار تحلیلی نتایج هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان را که روز دوازدهم مهرماه برگزار شد منتشر کرد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان، بر اساس این آمار از مجموع ۶۴۸۲ نفر مهندسان واجد شرایط رای دادن تنها ۱۴۴۲ نفر معادل 22/2 درصد موفق شدن آراء خود را به صندوق ها بریزند، که از این تعداد ۸۲۸ نفر دارای پروانه اشتغال بوده اند. همچنین تعداد مهندسان زن مشارکت کننده در انتخابات ۱۰۳ نفر بود به این معنی که از هر چهارده نفر شرکت کننده تنها یک نفرشان از بانوان مهندس بوده است.

در این گزارش تعداد شرکت کنندگان در انتخابات از نظر رشته تخصصی نیز ذکر گردیدههه   است.

 بالاترین آمار مربوطه به مهندسان عمران با ۶۵۷ رای است و پس از آن رشته های معماری، برق، مکانیک به ترتیب با ۳۷۲، ۲۱۰ و ۱۵۸ نفر در رده های بعدی هستند. در این انتخابات تنها ۳۲ نفر نقشه بردار، ۹ نفر شهرساز و دو نفر از رشته ترافیک رأی خود را به صندوق ریخته اند. مجموع مشارکت شهرستان‌ها نیز در این انتخابات به 15/35 درصد کل رای‌دهندگان می رسد که بیشترین آمار مربوط به میبد با 6/9 درصد و کمترین آمار مربوط به مهریز با 1/1 درصد است. از سایر شهرستانها تعداد شرکت کنندگان تقریبا متناسب با تعداد مهندسان عضو بوده است.

 نکته جالب آن که حدود یک سوم رای دهندگان در سه ساعت پایانی زمان رای گیری در شعب اخذ رای حضور یافته اند. نکته دیگر آنکه تعداد آراء هیچ یک از منتخبان رشته عمران به عدد ۶۵۷ نفر رای دهندگان رشته عمران نرسیده است در حالی که در بقیه رشته ها آمار رای منتخبان از تعداد شرکت کنندگان رشته مربوط به خودشان بیشتر است و این رقم در مورد منتخب رشته نقشه برداری به بالاترین عدد رسیده است.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در سه شنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶ب.ظ

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام