هم افزایی دستگاه های متولی امر ساختمان برای افزایش صدور پروانه های ساختمانی

کد خبر: YN2505 لینک ثابت خبر

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از هم افزایی سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی استان یزد و شهرداری یزد برای افزایش صدور پروانه های ساختمانی و کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز خبر می دهد.

«دکتر سالاری» در سی و سومین جلسه هیئت مدیره سازمان، با اشاره به حضور در شورای اسلامی استان یزد اظهار کرد: در این جلسه توافقاتی صورت گرفت تا همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان با شهرداریها در راستای وظایف قانونی هر یک صورت گیرد.

وی ادامه داد: در این جلسه قوانین و ضوابط سازمان را برای اعضای این شورا تشریح کردیم و باتوجه به اینکه شوراهای اسلامی نقش موثری در مسائل شهرداری دارند، قرار شد که نشست هم اندیشی با حضور سازمان نظام مهندسی و اعضای شوراهای اسلامی استان برگزار تا قوانین و مقررات برای آنان تشریح شود.

دکتر سالاری گفت: در این جلسه همچنین مقرر شد که برای شفاف سازی همکاری نظام مهندسی ساختمان و شهرداری یزد، سامانه شهرداری به سامانه جامع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد متصل تا در امر تصمیم گیری در صنعت ساختمان موثر واقع شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد همچنین به بازدید از کارگاه های شاخص ساخت و ساز استان اشاره کرد و افزود: در این بازدیدها شبکه ناظران و هم شبکه مجری و هم سرمایه گذار را مرور می کنیم.

وی ادامه داد: نقش مجری ساختمان در کارگاه های ساختمانی بسیار پررنگ است،  مجری باید یک تیم حرفه ای، تجربی و کارشناسی خوبی در اختیار داشته باشد که بتواند پروژه را پشتیبانی کرده و به سرمایه گذار کمک کند.

دکتر سالاری همچنین به نقشه هایی که از سوی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان تهیه می شود، اشاره کرد و افزود: باید نقشه ها از کیفیت مناسب تری برخوردار باشد و رعایت دقیق استانداردها در آن وجود داشته باشد.

وی همچنین به نقش موثر ناظران ساختمان در سازمان اشاره کرد و ادامه داد: اگر همکاران به وظایف خود در امر نظارت مقید باشند، قطعاً شاهد تأثیر نقش نظام مهندسی در ساخت و سازهای ایمن و استاندارد خواهیم بود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد همچنین به تشکیل ششمین جلسه کانون تفکر سازمان نظام مهندسی ساختمان برای هم اندیشی و ارتباط موثر مهندسان عضو خبر داد و افزود : اعضای نظام مهندسی ساختمان می توانند با حضور در این جلسات ، نظرات خود را مطرح کنند.
دکترسالاری با اشاره به اینکه ما با توجه به جلسات مستمر هفتگی و با حضور مسئولین شهرداری ، راه و شهرسازی و نظام مهندسی مجموع اقداماتی که برای بهبود ساخت و ساز و افزایش صدور پروانه ساختمان باید انجام شود را شناسایی کرده ایم افزود: در نهایت ، خروجی این جلسات به شکل تفاهم نامه امضاء و اطلاع رسانی عمومی صورت می گیرد.
وی در خصوص هماهنگی های صورت گرفته مابین 3 دستگاه برای کمک به فرهنگ سازی و آموزش گفت: مقرر شد خبرنامه داخلی مشترک بین سازمان نظام مهندسی، شهرداری و راه و شهرسازی تهیه شود و مسئولیت این کار به نظام مهندسی واگذار شد و در آن کلیه اخبارکه مخاطب آن مدیران ارشد و کارشناسان سازمان هستند پوشش داده شود.

تشکیل و تعیین ترکیب اعضای کمیسیون خدمات مهندسی سازمان ، الزام به گذراندن حداقل یک دوره آموزشی مهارتی در سال و بررسی و تصویب اساسنامه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از مصوبات این جلسه هیئت مدیره بود.

هم افزایی دستگاه های متولی امر ساختمان برای افزایش صدور پروانه های ساختمانیهم افزایی دستگاه های متولی امر ساختمان برای افزایش صدور پروانه های ساختمانی
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در پ., 08/01/2019 - 13:49

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام