رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: اعمال تخفیف 20 درصدی، مراجعان خدمات نظام مهندسی را افزایش داده است.

کد خبر: YN2525 لینک ثابت خبر

خدمات نظام مهندسی به صورت غیرحضوری ارائه می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به اهمیت صنعت ساختمان و تاثیر خدمات مهندسی برای ساخت و سازهای ایمن و استاندارد و افزایش طول عمر ساختمان، گفت: در این راستا مصوب شد که درصورت پرداخت نقدی ،خدمات مهندسی با 20 درصد تخفیف به متقاضیان ساخت و ساز ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان، «دکترسالاری» در نشست هم اندیشی با خبرنگاران استان یزد به مناسبت روز خبرنگار، افزود: این اقدام ، مراجعات متقاضیان ساخت و ساز را به سازمان و دریافت خدمات مهندسی افزایش داده است.

وی از دیگر خدمات سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای استانداردسازی ساخت و سازها، به ایجاد سامانه جامع برای ارائه خدمات غیرحضوری سازمان به مهندسان و متقاضیان ساخت و ساز خبر داد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به وقوع حوادث طبیعی و خسارات ناشی از آنها در سالهای اخیر گفت: شهرهای ما دربرابر این قبیل وقایع بسیار آسیب پذیر هستند و ضرورت دارد که متولیان حوزه ساخت و ساز در فرآیندهای خود تغییراتی اعمال کنند.

وی به نقش رسانه ها درصنعت ساختمان اشاره کرد و ادامه داد: معتقدیم در بازه زمانی حال بیش از هر دورانی نیازمند حمایت رسانه ها برای ارتقای فرهنگ ساخت و ساز در بین تمام اقشار جامعه هستیم و انتظار داریم که با تغییر فرایندهای سازمان نظام مهندسی ساختمان ‎بتوانیم بار دیگر اعتماد مردم به خدمات این سازمان را جلب کنیم .

سالاری افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان به رغم غیر دولتی بودن ، بخشی از وظایف حاکمیتی را عهده دار است لذا سعی داریم با تمام قوا از وظایف قانونی خود در برابر متخلفان حوزه ساخت و ساز استفاده کنیم و این اطمینان را به متخلفان این حوزه می‏دهیم که قرار است هزینه بیشتری را در قبال خلاف سازی هایشان پرداخت کنند و قطعاً این تنها شعار نیست .

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به نقش صنعت ساختمان در اشتغال کشور گفت: گردش مالی سالیانه این صنعت در کشورمان به رغم شرایط رکود بر بازار 30 هزار میلیارد تومان برآورد شده است از این رو می توان گفت که صنعت ساختمان یکی از صنایع اشتغالزا و کمتر تاثیرپذیر از ناحیه تحریم ها در کشورمان محسوب می‌‏شود.

وی ادامه داد: برای ساخت یک ساختمان به متراژ 100 مترمربع به طور مستقیم 144 و به طور غیرمستقیم 216 مورد اشتغالزایی داریم ولی در حال حاضر شبکه های غیررسمی، این بازار را دچار مشکلاتی کرده اند.
دکترسالاری اضافه کرد: متاسفانه 77 درصد از ساخت و سازهای کشورمان با هدف سرمایه گذاری نه برای تامین نیاز به سرپناه انجام می شود.

وی از تلاش برای تغییر دیدگاه ها به حوزه ساخت و سازهای غیرقانونی که 70 تا 80 درصد ساختمان سازی در استان را شامل می شودگفت و افزود : سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد درتلاش است تا با تغییر زیست بوم جدیدی در صنعت ساختمان ،آرامش و ایمنی را برای ساکنان آن در هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی فراهم سازد.

وی گفت: در حال حاضر عمر مفید ساختمان به 23 سال کاهش یافته است در حالی که باید عمر مفید ساختمان را به 100 سال افزایش دهیم و در این مسیر چاره ای جز ساخت و سازهای استاندارد و مطابق با آئین نامه نداریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: اعمال تخفیف 20 درصدی، مراجعان خدمات نظام مهندسی را افزایش داده است.رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: اعمال تخفیف 20 درصدی، مراجعان خدمات نظام مهندسی را افزایش داده است.رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: اعمال تخفیف 20 درصدی، مراجعان خدمات نظام مهندسی را افزایش داده است.رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد: اعمال تخفیف 20 درصدی، مراجعان خدمات نظام مهندسی را افزایش داده است.
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در ش., 08/10/2019 - 14:52

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام