تاکید بر جایگاه مهندسان نقشه بردار در صنعت ساختمان استان

کد خبر: YN2585 لینک ثابت خبر

مدیردفترنمایندگی نظام مهندسی ساختمان استان در شهرستان میبد درمراسم بزرگداشت ابوریحان بیرونی و روزنقشه بردار، بر اهمیت جایگاه مهندسان نقشه بردار در صنعت ساختمان استان یزد تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفترنمایندگی نظام مهندسی ساختمان در میبد، محمد حسین صباغی در این مراسم با بیان اینکه کوچک شمردن مقوله نقشه برداری درجامعه امروز که علم حرف اول را می زند قابل قبول نیست، اظهار کرد: باید بیش از گذشته به اهمیت این رشته توجه شود چرا که شروع و حیات هر طرح و پروژه بدون نقشه برداری زیانبار است.
وی با بیان اینکه ابوریحان بیرونی دانشمند بزرگ ایرانی که درقرن چهارم هجری می زیست موفق شد برای نخستین بار شعاع زمین را محاسبه کند، نامگذاری این روزرا به نام نقشه برداری نشان دهنده اهمیت و بزرگی این رشته است.
وی افزود: خوشبختانه دردوره گذشته توانستیم با تعامل با شهرداری، در بخشی از ساختمانهازنظارت مهندسان نقشه بردار را اعمال کنیم .
مدیردفترنمایندگی نظام مهندسی ساختمان استان در میبد بیان کرد: امیدواریم در موضوعات جدیدی از قبیل تفکیک اراضی و UTM که بین نظام مهندسی در اداره ثبت اسناد و شرکت گاز مطرح است، شاهد حضور پررنگ نقشه برداران استان باشیم.
گفتنی است؛ نمایندگی نظام مهندسی ساختمان استان د ر میبد،37 مهندس رشته نقشه برداری دارد که 13 نفر از آنها دارای پروانه اشتغال ومابقی بدون پروانه هستند.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در ی., 09/01/2019 - 19:58

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام