پایش اخلاق حرفه ای در نظام مهندسی ساختمان استان یزد

کد خبر: YN2590 لینک ثابت خبر

کارگروه ترویج و پایش اخلاق حرفه ای با استناد به تبصره ۲ماده ۲مکرر آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی متشکل از مهندسان موجه و مشهور به پایبندی اخلاق حرفه‌ای در رشته‌های اصلی مهندسی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان، بر اساس ماده ۲ مکرر آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اصول اخلاق حرفه ای که همه اشخاص در ارائه خدمات مهندسی خود ملزم به رعایت و لحاظ کردن آن هستند بر شمرده شده اند.
رجحان منافع عمومی، انجام خدمات مهندسی به نحو حرفه ای، رفتار شرافت مندانه و مسئولانه در عرضه خدمات مهندسی، احتراز از رفتاری که موجب سلب اعتبار اجتماعی حرفه مهندسی باشد و نیز اجتناب از تکفل همزمان اموری که موجبات منافع متعارض را فراهم آورد از جمله این اصول می باشد.
در پی ابلاغ نظام‌نامه کارگروه ترویج و پایش اخلاق حرفه ای و اعلام فراخوان ثبت نام متقاضیان عضویت در کارگروه، در سی و هفتمین جلسه هیات مدیره سازمان، اعضای این کارگروه تعیین شدند.
«سعيد ابويي»، «سيد حميد جليليان»، «علي محمد پيله ور»، «سيد احمد رضا کلانتري» ،«حسن ميرجليلي»، «محبوبه نواب زاده»،«مريم حق شناس» اعضای این کارگروه هستند و «محسن اولياء» نیز به عنوان نماينده هيئت مديره در این کارگروه حضور دارد.
گفتنی است، وظیفه این کارگروه  آموزش و ترویج اصول اخلاق حرفه‌ای،  پایش مستمر و ارزیابی ادواری رعایت اخلاق حرفه‌ای،  پیش‌بینی راهکارهای افزایش اعتماد عمومی  و تقدیر از کارهای اخلاقی و چهره های اخلاق حرفه‌ای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد است.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در د., 09/02/2019 - 22:31

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام