رعایت استانداردهای ساختمان در استان زلزله خیز یزد ضروری است

کد خبر: YN2593 لینک ثابت خبر

مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد بر ضرورت پیشگیری از وارد شدن خسارت در اثر حوادث طبیعی در استان تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه رعایت آئین نامه 2800  باعث می شود ساختمانها در زمان حوادث خسارت نبینند، در استان زلزله خیز یزد باید اجرای این استانداردها با جدیت دنبال شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان؛ «محمود شاکری شمسی» در همایش تحلیل و بررسی وضعیت ساخت و ساز در استان یزد با حضور شهرداران، نمایندگان وزارت کشور در کمیسیون ماده 99 و 100 به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد حوادثی که امسال در اثر سیل در برخی از استان های  کشور رقم خورد را ناشی از بی توجهی به رعایت آئین نامه های ساختمانی دانست.

وی اظهار کرد: بررسی آثار حوادث طبیعی در ماه های اخیر در کشور نشان داد که هر جا آیین نامه 2800 رعایت شده است، ساختمان ها بعد از حوادث طبیعی پابرجا مانده است.

وی ادامه داد: چرا سیلی که در شیراز رخ داد جان 21 نفر را گرفت و  این اتفاق نتیجه تبدیل مسیل به جاده در 30 سال پیش بود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد با اشاره به تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرستان های استان در راستای کاهش خسارت وتلفات ناشی از بروز حوادث طبیعی گفت: اعضای این ستاد باید موضوع را جدی بگیرند چرا که اگر در اثر بی تفاوتی در مورد موضوعی، حادثه ای رخ دهد در قبال آن مسئول هستند.

وی تاکید کرد: نباید حوادث را به پای قضا و قدر بگذاریم و کم کاری را دخیل ندانیم. ساخت و سازها همچنان ادامه دارد و زلزله های دیگری هم رخ خواهد داد از این رو شهرداران و اعضای کمیسیونهای ماده 99 و 100 باید جدی تر برخورد کنند تا جان و مال مردم ایمن بماند.

شاکری شمسی اظهار کرد: مردم می خواهند ساختمانی بسازند که کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان ساخت را داشته باشد. از این رو باید خلا های این مسیر را شناسایی کنیم تا همراهی مردم برای ساخت و سازهای استاندارد افزایش یابد.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه بسیاری از ساخت و سازهای شهر یزد فاقد پروانه است باید دلیل آن بررسی شود و در ادامه سازمان ها و دستگاه های مقصر در این مسیر باید شناسایی شوند .

 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری یزد در ادامه با اشاره به زلزله خیر بودن استان یزد گفت: بیش از سه چهارم استان یزد روی گسل قرار گرفته و روزانه 3 تا 4 زمین لرزه با شدت 3 تا 4 ریشتر در استان وقوع می یابد از این رو باید برای حوادث احتمالی، آمادگی حاصل کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرهای استان با چالش ساخت و سازهای ناایمن مواجه هستند اظهار کرد: باید دقت کنیم که مردم مطمئن باشند که سقف بالای سرشان محکم است .

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در پ., 09/05/2019 - 11:58

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام