تشکیل 5 کمیته تخصصی در حوزه ساخت و ساز استان

کد خبر: YN2596 لینک ثابت خبر

معاون هماهنگی امور عمرانی استان یزد در پنل تخصصی « بررسی دغدغه های حوزه ساخت و ساز استان یزد»  پیشنهادهائی را برای تقویت نظارت ها درحوزه ساخت و ساز ارائه و خواستار توجه متولیان ساخت و ساز به این پیشنهادها و اعمال نظر در این خصوص شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، «محسن صادقیان» بر ضرورت تشکیل 5 کمیته تخصصی در راستای کاهش تخلفات ساخت و ساز تاکید کرد و افزود: این کمیته ها باید باعضویت ترکیبی از شهرداران، نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان، نماینده وزارت کشور در کمیسیون ها و معاونت عمرانی استانداری تشکیل شود.

وی گفت: یکی از این کمیته ها باید با عضویت 7 نفر شامل نمایندگانی از شهرداران استان، نماینده ثبت اسناد و املاک، نماینده راه و شهرسازی تشکیل شود. تا برای زمین های زیر حد نصاب و زمین های فاقد سند راهکاری اندیشیده شود.

وی دیگر کمیته را  کمیته ای متشکل از تمام شهرداران استان برای شناسایی زمین های بالای 5 هزار مترمربع برای جلوگیری از تفکیک غیرمجاز اراضی اعلام کرد.

صادقیان تاکید کرد: شهرداری ها از امروز ملزم هستند که اجراییات را به بخش خصوصی واگذار کنند و نتیجه آن را در جلسات مربوطه ارائه کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد همچنین بر ضرورت تشکیل کمیته 6 نفره در این خصوص شامل  3 نفر از شهرداران استان به ویژه شهردار منطقه 4 شهرداری تاکید کرد.

تشکیل کمیته تخصصی برای اصلاح کمیسیون ماده 100 از دیگر موارد پیشنهادی صادقیان بود که عنوان شد  کمیته ای با عضویت 2 نماینده وزارت کشور، نماینده سایر دستگاه ها از جمله سازمان نظام مهندسی، شهرداری ها ، دادگستری و شورای شهر تشکیل شود.

وی ادامه داد: در راستای اصلاح فرایندهای سازمان نظام مهندسی نیز باید کمیته ای با  5 عضو شامل   نمایندگانی از سازمان  نظام مهندسی و شهرداریها برای نظارت بر فرآیند نظام مهندسی و حق الزحمه ها تشکیل شود.

وی گفت: آخرین کمیته نیز کمیته اصلاح فرآیندصدور پروانه است که با عضویت نماینده استانداری، نماینده سازمان نظام مهندسی ساختمان و نماینده اداره کل راه و شهرسازی تشکیل می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در پایان به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد پیشنهاد کرد که نسبت به راه اندازی دفتر مشاوره در امر ساخت و ساز اقدام کند.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در پ., 09/05/2019 - 17:42

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام