بازدید بانوان عضو سازمان از پروژه های عمرانی شهرستان های میبد و اردکان

کد خبر: YN2599 لینک ثابت خبر

با برنامه ریزی و همکاری کمیسیون بانوان سازمان و در راستای اهداف عاليه نظام مهندسی جهت توسعه فراگير صنعت ساختمان و الگوگيری از مدل هاي موفق استان و نیز آشنایی با پروژه های عمرانی و دستاوردهاي علمي، بازديد از طرح توسعه هتل کریاس پالاس، مرکز تجارت سرامیک ایران و گروه کارخانجات شیشه اردکان ويژه بانوان مهندس برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان-دفتر نمایندگی میبد ، بانوان مهندس در بازدید از مرکز تجارت سرامیک ایران از سازه و سیستم گرمایش و سرمایش و تاسیسات برقی این مجتمع بازدید کرده و از نزدیک با دستگاه های به کار رفته در این سیستم آشنا شدند. همچنین مهندسین این مجتمع ، ضمن پاسخگویی به سوالات بانوان، به تحلیل سیستم های موجود در سازه بازار کاشی و سرامیک ایران پرداختند.
در ادامه بانوان مهندس از هتل کریاس پالاس بازدید کردند. این مجموعه شامل هتل 12 طبقه ، بازارچه برند، حیاط مرکزی، هتل، پارکینگ ، کافی شاپ و رستوران، سالن همایش ها و چهار سالن برگزاری مراسم است.
هتل پنج ستاره کریاس پالاس و نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک میبد با بیش از 70 هزار متر مربع زیربنا در فاز اول و زیربنای نهایی بیش از 100 هزار متر مربع، از پروژه هایی است که در طراحی، نظارت و اجرای آن از توانایی های مهندسین بومی استفاده شده است که نشان از توان و دانش بالای مهندسین استان دارد.
در این بازدید مهندسین اجرایی هتل کریاس پالاس نیز با تشریح تکنولوژی ها موجود در سازه، معماری، تاسیسات برقی و مکانیکی، به اجرای نورپردازی سالن مراسم ها به صورت سیستم دوحالته دستی و وای فای اشاره کردند و در خصوص نورپردازی سقف سالن های هتل توضیحاتی ارائه کردند.
در ادامه ، وپس از عزیمت به شهرستان اردکان ، بانوان از کارخانجات شیشه اردکان بازدید نمودند.
کارخانجات شیشه اردکان با هدف ایجاد کارخانجات اکتشاف و استخراج مواد معدنی، تولید و فرآوری مواد اولیه شیشه ، تولید انواع شیشه به روش فلوت و ایجاد کارگاه های تولیدی صنایع جانبی شیشه در زمینی به مساحت ٧٥ هکتار در اردکان یزد در نیمه دوم سال ١٣٩٠ تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
این کارخانجات با بهره گیری از آخرین تکنولوژی و ماشین آلات روز دنیا به شکل کاملا مکانیزه و رباتیک و با اعمال کنترل دقیق بر روی کیفیت مواد اولیه و شیشه های تولیدی خود اکنون کامل ترین مجتمع تولیدی شیشه در غرب آسیا به شمار می آید.
در حاشیه این بازدید رئیس کمیسیون بانوان سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد در گفتگویی با اشاره به دستاوردهای مفید چنین بازدیدهایی اظهار داشت: هدف ما از برگزاری چنین بازدیدهایی آشنایی هرچه بیشتر بانوان با پروژه های عظیم استان و مصالح به کاررفته در این سازه ها بوده و چنین بازدیدهایی باعث تعامل بیشتر بانوان مهندس استان با یکدیگر می شود.
چنگیزی نتیجه و خروجی این بازدیدهایی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بانوان شرکت کننده متشکل از رشته های هفت گانه نظام مهندسی از جمله عمران، برق، تأسیسات و معماری هستند.
وی در پایان از همکاری مدیران دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستانهای میبد و اردکان در برنامه ریزی برگزاری شایسته این بازدیدها تشکر و قدردانی نمود.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در چهارشنبه, 09/11/2019 - 09:17

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام