اطلاعيه برگزاري نشست تخصصي به مناسبت سالروز زلزله كرمانشاه

کد خبر: YN2687 لینک ثابت خبر

قابل توجه اعضاي محترم سازمان:

21 آبان ماه يادآور زلزله هولناك كرمانشاه است كه در آن شماري از هم وطنان جان خود را از دست دادند و ساختمان بسياري ويران شد. آنچه كه از ديدگاه متخصصين امر بايد مد نظر باشد قطعاً ريشه يابي و دلايل اين امر است كه چرا هر ازگاهي در كشور ما رخدادهايي از اين قبيل موجب فاجعه و بحران هاي ناگوار مي شود.

با بررسي ميداني از زلزله كرمانشاه، دليل عمده خسارات وارده وجود بافت فرسوده و نامطمئن، بي توجهي به اجراي ضوابط و مقررات ملي ساختمان، عدم استفاده از مصالح استاندارد و نيز عدم به كارگيري كارگران ماهر در ساختمان هاي احداثي بوده كه مي توان با حضور مجريان و سازندگان داراي صلاحيت، بخش عمده اي از اين كمبودها را رفع نمود. از طرف ديگر كاهش آسيب پذيري شهرها در برابر زلزله در بلندمدت زماني محقق خواهد شد كه ايمني شهر در برابر خطرات زلزله به عنوان يك هدف در تمامي سطوح برنامه ريزي، مد نظر قرار گيرد.آنچه مسلم است آموزش مهندسان در رشته هاي هفت گانه مهندسي در باب مسائل زلزله و به روزنگه داشتن معلومات و اطلاعات متخصصين و هماهنگي و همكاري لازم ميان مهندسان در طراحي و ساخت بناهاي مقاوم در برابر زلزله،‌ باعث ارتقاء كيفيت ساخت و ساز خواهد شد.

در اين راستا واحد آموزش سازمان در نظر دارد به مناسبت سالروز زلزله كرمانشاه نشست تخصصي با عنوان"آموخته هايي از زلزله كرمانشاه" را  با حضور اعضاي تيم بازديد كننده شوراي مركزي از محل حادثه در روزپنج شنبه 23 آبان ماه سال جاري به همراه پنل تخصصي ويژه مهندسين و نمايشگاه عكسي با همين موضوع براي بازديد عموم مردم برگزار نمايد.

لذا علاقه مندان به شركت در اين نشست مي توانند حداكثر تا تاريخ 98/8/21 نسبت به ثبت نام از طريق فرم زير اقدام نمايند.

** از آنجا كه آنچه در جريان زلزله استان كرمانشاه فروريخت نه صرفاً چند ساختمان و ديوار آجري، بلكه ديوارهاي اخلاق حرفه اي در جامعه بود، شركت در اين نشست به كليه اعضاي محترم توصيه مي گردد.

فرم ثبت نام

زمان برگزاري: پنج شنبه 23  آبان ماه 1398 (از ساعت 9 الي 12)

محل برگزاري متعاقباً اعلام مي گردد.

هزينه ثبت نام : 30 هزار تومان

واحد آموزش سازمان نظام مهندسي ساختمان استان يزد

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi در جمعه, 11/08/2019 - 13:29

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام