آغاز عملیات اجرایی تفاهم نامه با بنیاد مسکن شهرستان میبد

کد خبر: YN2703 لینک ثابت خبر

آغاز عملیات اجرایی تفاهم نامه با بنیاد مسکن شهرستان میبد
مدیر دفتر نمايندگي نظام مهندسی میبد با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با بنیاد مسکن اظهار کرد:براساس تفاهم نامه فی مابین نظام مهندسی ساختمان و بنیاد مسکن ،مهندسین ناظر عضو نظام مهندسی ساختمان بر ساختمانهای احداثی توسط بنیاد مسکن نظارت خواهند کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان – دفترنمايندگي میبد،مهندس صباغی گفت:این طرح برای اولین بار در استان یزد در شهرستان میبد اجرا می شود و روند اجرای تفاهم نامه از نظارت بر شهرک 36 واحدی یاس آغاز شده است.
وی افزود: نظارت بر شهرک 24 واحدی یاس 2 و 36 واحدی فجر بیده نیز در سال جاری عملیاتی خواهد شد.
مدیر دفترنمايندگي نظام مهندسی میبد، ضرورت اجرای این طرح راساخت و ساز بر اساس آیین نامه واصول فنی ساختمان در شهرکهای جدید عنوان کرد و افزود: علیرغم تحویل واحد های مسکونی توسط بنیاد مسکن به متقاضیان با الگوی مناسب و رعایت آیین نامه 2800 متاسفانه پس ازواگذاری ساختمان ، مالکین اقدام به تغییر نقشه، حذف دیوارهای باربر و کاهش دیوار نسبی می نمایند که ساختمانها را در برابر زلزله آسیب پذیر می نمایند.
وی تصریح کرد: ساختمانهای واگذار شده دارای پیشروی، سطح ونمای یکسان است که باعث زیبایی خاصی در مجموعه می شود ولی متأسفانه تغییرات گسترده نما و به هم خوردن ساختار خانه ها توسط مالکین، پس از واگذاری، شهرسازی مجموعه را دگرگون نموده و آلودگی بصری گسترده ای ایجاد می نماید.
مهندس صباغی گفت:این تفاهم نامه جهت نظارت مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی بر ادامه عملیات ساختمانی مطابق آیین نامه ها تا تکمیل ساختمان و دریافت پایان کار فی مابین دفترنمايندگي نظام مهندسی ساختمان میبد وبنیاد مسکن اين شهرستان منعقد شد.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در س., 11/05/2019 - 11:04

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام