سازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کند

کد خبر: YN2764 لینک ثابت خبر
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به لزوم استفاده از تجهیزات استاندارد در زمینه تاسیسات برقی ساختمان گفت: در همین راستا از تولیدکنندگان تاسیسات برقی استاندارد به خصوص افرادی که در این زمینه در استان سرمایه گذاری کنند حمایت می کنیم.
به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان استان یزد، مهدی سالاری در نشست هم اندیشی  مهندسین برق استان یزد که با حضور مدیرعامل شرکت توزیع برق، شهردار یزد، شهرداران مناطق یزد، رئیس و اعضای هیئت مدیره سازمان، اعضای کمیسیون تخصصی برق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، رئیس کمیسیون  تخصصی برق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر و جمع پرشوری از مهندسان برق سازمان در محل هتل صفاییه یزد برگزار شد، با با بیان اینکه صنعت ساختمان نوعی اکوسیستم است، عنوان کرد: برای موفقیت كل سيستم ، همه اجزاء باید با هم کار کنند.
وی با بیان اینکه یکی از اجزای مهم در اکوسیستم تاسیسات برق ساختمان، استفاده از تجهیزات برقی استاندارد است افزود: مهندسین به هیچ عنوان نباید از تاسیسات غیر استاندارد استفاده کنند.
سالاری گفت: در همین راستا از تولیدکنندگان تاسیسات برقی استاندارد به خصوص افرادی که در این زمینه در استان سرمایه گذاری کنند حمایت می کنیم.
تعاملات مثبت شهرداری با سازمان
شهردار یزد با اشاره به گسترش همکاری های شهرداری با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گفت: پیگیری ها و تلاش سازمان نظام مهندسی برای ارتقا کیفیت ساخت و ساز در استان قابل تقدیر است.
عزیزی با اشاره به اینکه مدرک دانشگاهی اش در زمینه مهندسی برق است عنوان کرد: امیدوارم در این دوره شهرداری شاهد حرکات مثبتی جهت ارتقا جایگاه تاسیسات برقی در ساختمان باشیم.
 شرکت توزیع برق و مهندسان سازمان نظام مهندسی از یک خانواده هستند
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد نیز در این  نشست با اشاره به تفاهم نامه با نظام مهندسی ساختمان گفت: این تفاهم نامه در راستای جلوگیری از حوادث برق در ساختمان منعقد شده است.
آرش نواب با بیان اینکه این تفاهم نامه آغاز همکاری با مهندسین سازمان است گفت: مهندسان سازمان از خانواده سازمان هستند و ما آنها را از خودمان می دانیم.
وی افزود: بسیار خوشبین هستم با موفقیت در این تفاهم نامه شاهد انعقاد تفاهم نامه های بیشتری با سازمان باشیم.
نواب در ادامه تعدادی  از بندهای تفاهم نامه را تشریح و عناون کرد: بر اساس این تفاهم نامه که در 10 محور تنظیم شده است، تغییر تعرفه کنتور اول از ساخت و ساز به مسکونی و یا درخواست کنتور دوم و بیشتر منوط به ارائه تأییدیه سیم سوم و کلید محافظ جان از سازمان نظام مهندسی می باشد.
فوت بیش از 1000 نفر در اثر برق گرفتگی ساختمانی
محسن صحراکاری، نماینده هیئت مدیره در کمیسیون برق سازمان و خزانه دار سازمان در این نشست مطرح کرد: سالانه بیش از 1000 نفر در اثر برق گرفتگی در کشور فوت می کنند.
وی افزود با تفاهم نامه جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با شرکت توزیع برق استان به سمتی میرویم که دیگر شاهد برق گرفتگی در ساختمان نباشیم.
برخی از مفاد تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی ساختمان با شرکت توزیع برق
سینا جوادی نائب رئیس کمیسیون تخصصی برق سازمان نظام مهندسی ساختمان در بخش دیگری از این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات اخیر کمیسیون گفت: در 6 ماه اخیر بررسی مصوبات دوره های قبلی، بررسی مشکلات مهندسین برق در زمینه طراحی و نظارت، پیشبینی دوره های آموزشی، افزایش همکاری با ادارات از جمله تفاهم نامه با شرکت توزیع برق و جلسه با شرکت ها و تامین کنندگان تجهیزات را در دستور کار خود قرار دادیم.
جوادی درباره برنامه های بعدی کمیسیون عنوان کرد:  توسعه فعالیت های مهندسین برق در بخش فیبر نوری در قالب تفاهم نامه با شرکت مخابرات، ارتباط با صنف الکتریکی برای بهبود کیفیت در بخش اجرا، مذاکره برای همکاری با اداره کل استاندارد در بخش آسانسور، پیگیری حضور در پروژه ها، بپیگیری مشارکت مجدد مهندسین برق در بخش اجرای ارت و اتصال زمین، پیگیری بازدید ها از پروژه های بزرگ استان و کشور و انتشار نشریه تخصصی برق  از جمله برنامه های کمیسیون برای آینده است.
 گفتنی است در جریان این نشست دکتر سریری استاد برجسته رشته برق به ارائه نکات اجرایی نظارت برق و مبحث ۱۳مقررات ملی ساختمان در  هم اندیشی مهندسین برق عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان است پرداخت.
همچنین در انتهای نشست مذکور با اهدای لوح تقدیری از پیشکسوتان این عرصه تجلیل شد.
سازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کندسازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کندسازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کندسازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کندسازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کندسازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کندسازمان نظام مهندسی از تولید کنندگان تاسیسات برقی استاندارد در استان حمایت می کند
بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در پ., 11/28/2019 - 16:45

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام