گسترش همکاری بین سازمان نظام مهندسی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

کد خبر: YN2889 لینک ثابت خبر

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان اینکه اعضای این سازمان هم در حوزه شهری و هم حوزه روستایی فعالیت دارند، تعامل و همکاری بیشتر بین سازمان و بنیاد را ضروری خواند.
به گزارش روابط عمومی سازمان، مهدی سالاری در نشست مشترک با مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد، ضمن بیان اینکه بنیاد مسکن در حوزه ساخت و سازهای روستایی به خوبی عمل کرده است گفت: لازم است هماهنگی بیشتری در خصوص کنترل ظرفیت مهندسین صورت گیرد.
سالاری با اشاره به اینکه یکپارچه سازی سامانه ثبت اطلاعات مهندسین در شهرستان ها به طور کامل صورت گرفته است افزود: لازم است این یکپارچه سازی در روستاها نیز انجام گیرد تا صلاحیت و ظرفیت اشتغال مهندسینی که پروانه اشتغال نظام مهندسی دارند کنترل و مورد تأیید قرار گیرد.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از دغدغه سازمان نظام مهندسی برای ساماندهی فعالیت مهندسین در روستاها، فعالیت های بنیاد مسکن را در چارچوب قانون دانست و تصریح کرد: در حال حاضر تمام فعالیت های مهندسین در حوزه ساخت و ساز روستایی در سامانه ای ثبت می شود و خوشبختانه این سامانه قابلیت لینک شدن و تبادل اطلاعات با دیگر سامانه ها را دارد.
قربانیان از آمادگی کامل بنیاد مسکن برای همکاری با سازمان نظام مهندسی در راستای ساماندهی فعالیت مهندسین خبر داد و گفت: تفاهم نامه ای برای تعامل سه جانبه بین بنیاد مسکن، سازمان نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی تنظیم شده است که می توان در قالب این تفاهم نامه ، برای بسیاری از فعالیت های مشترک بین این سه نهاد به تعامل و اتفاق نظر خوبی رسید.
وی ادامه داد: علاوه بر موضوع کنترل ظرفیت اشتغال مهندسین موارد دیگری از جمله موضوع کنترل نقشه ها در این تفاهم نامه گنجانده شده است که لازم است در نشستی تخصصی و با حضور کارشناسان هر سه نهاد در مورد آن ها تصمیم گیری شده و از ظرفیت های نظام مهندسی در روستاها بهره گرفته شود.

بالای صفحه ارسال شده توسط ravabet_omumi_2 در چهارشنبه, 01/15/2020 - 09:58

دسترسی های سریعیزد - بلوار امام جعفر صادق (ع)
صندوق پستی: 89176979111
تلفن: 38260801-035 الی 5
فکس: 38260800-035
نرم افزار اندروید
ورزش در سازمان


کانال تلگرام