جستجو

کنترل و نظارت در راستای کیفی سازی ارائه خدمات مهندسی توسط سازمان

  • صفحه اصلی
  • کنترل و نظارت در راستای کیفی سازی ارائه خدمات مهندسی توسط سازمان
نظام

مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از نظارت بر کیفیت هزار و 358 نقشه با متراژ 997 هزار و 592 متر مربع خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد؛ مهدی رضایی با اشاره به اینکه کار نظارت بر نقشه های ساختمانی از تیرماه سال جاری به واحد کنترل و نظارت سازمان محول شده است، اظهار کرد: تا پایان شهریور ماه بالغ بر390 پرونده شامل هزار و 358 نقشه بررسی شده است.

وی با اشاره به این که نظارت ها در کاربری های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی، صنعتی و روستایی صورت گرفته است، افزود: 997 هزار و 592 متر زیربنا در مجموع چهار رشته اصلی توسط 36 بررسی کننده نظارت شده است.

مسئول کنترل و نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد تاکید کرد: در سال گذشته واحد فني و مشاركت هاي حرفه اي سازمان با مشاركت واحد انفورماتيك نسبت به اجراي طرح دريافت و ارسال  الکترونیک و حذف فیزیکی نقشه ها بين دفاتر، شهرداري و سازمان اقدام کرده كه خوشبختانه با همكاري خوب دفاتر مهندسی موفقیت آمیز بوده است.

رضایی با بیان اینکه پس از واگذاري فرآيند نظارت بر نقشه ها به واحد كنترل و نظارت نسبت به پايش آنها اقدام كرديم، تصریح کرد: با مشخص شدن نقاط قوت و ضعف كل روند، در حال برنامه ريزي و اصلاح فرآيندها هستيم.

وی خاطرنشان کرد: در اين مدت با مكاتبه و برگزاري جلسات هم انديشي با كميسيون هاي تخصصي درخصوص بهبود و تسريع روند بررسي نقشه ها به نتايج خوبي رسيديم كه در صورت همكاري بيشتر دفاتر و توافق و تعامل با شهرداري زمان بررسي نقشه و اخذ پروانه كاهش خواهد يافت.

رضایی یاد آور شد: مقرر گردیده است که از تاریخ 17 آبان ماه سال جاری نقشه هاي ارسالي از دفاتر به لحاظ  كادر، مدارك و ترتيب نقشه های موجود در فايل هاي ارسالي مطابق دستورالعمل مصوب و ابلاغ شده تهیه نقشه باشد تا نسبت به بررسی آنها اقدام شود که امیدواریم مسئولین محترم دفاتر، توجه لازم را به این موضوع داشته باشند.